Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je nového

Ve středu 4. 3. se žáci  I. B vypravili na výlet do minulosti. Mávnutím kouzelného proutku se pomocí programu uskupení FABER ocitli v době renesance. Provazník Tomáš je seznámil s výrobou provazů. Pozval si na pomoc Vítka z naší třídy a s jeho prací byl spokojen. Pan alchymista dětem ukázal zajímavé nádoby, které prý byly používány při  výrobě kamene mudrců. Jejich názvy byly moc zajímavé – had, pelikán,… . Také pan doktor se představil. Diváky vystrašil maskou s dlouhým zobákem, který prý ochraňoval před nákazou. Nejvíce se nám líbila ukázka výroby pera na psaní z husího brku. Dívky se mohly od princezny Barbory naučit používat vřetánko a kluci od Tomáše oblékat vojenský oděv a nosit pušku a meč. Také popis dobového oblečení a zvyků z doby panování Rudolfa II. byl velmi zajímavý a poučný. 

V úterý 3. 3. řekla paní učitelka, že budeme mít den plný návštěv. Byla to pravda. Nejdříve přišla návštěva dětská. Pak se dostavila návštěva dospělácká.                                                                        

Druhou vyučovací hodinu byla naše třída plná nadšených recitátorů. Všichni se snažili báseň nejen odříkat, ale pokoušeli se i o přednes. Každý soutěžící dostal účastnický list. Ti nejlepší obdrželi diplom a malou odměnu. S organizací paní učitelce pomáhala naše bývalá spolužačka Anetka, která se na nás přijela podívat. Soutěž uvedla hezkou hrou na flétnu. A kdo nejlépe recitoval?

  1. Tereza Kozlová

  2. Vojtěch Kadlec

  3. Agáta Kunešová + Vojtěch Hašek                                                                                                                                                                                                                                          3. + 4. hodinu jsme se učili s Mgr. Evou Sladkou a její praktikantkou Lucií Rumlovou. Povídali jsme si o vzájemném chování dětí. Víme, jak se máme chovat ke spolužákům, co je správné a co není. Tato akce některým žákům naší třídy určitě pomůže.

Masopustní úterý 17.2. bylo veselé. Přišly nás pobavit velké i malé maškary ze školky. Některé byly veselé. Tak to má být. Jiné byly trošku vylekané, ale tomu jsme se ani nedivili. Mnohé masky byly totiž opravdu strašidelné. Děkujeme učitelkám a dětem za hezkou návštěvu a připomenutí masopustních zvyků. Většina žáků z naší třídy si zařádila odpoledne v průvodu masek, který pořádala školní družina.

V úterý 3.2. nás učil pan učitel v uniformě Městské policie Domažlice. Jmenoval se Václav Kubaň a jeho výuka byla velice zajímavá. Vysvětlil nám, že si nesmíme povídat s lidmi, které neznáme, nesmíme si od nich nic brát. Ani sladkosti a hračky. Při pohybu po městě a hře v parku nebo na hřišti máme dávat pozor na nebezpečné věci. Hlavně nesmíme sahat na injekční jehly. Vždy musíme informovat dospělou osobu. Těšíme se na další zajímavé povídání.

Ve čtvrtek 29.1. byla v naší třídě velká sláva. Nejdříve jsme šli do II.B. Naši starší kamarádi nacvičili pohádku O Karkulce. Vůbec jsme netušili, jak jsou šikovní. Nejvíc se nám líbila Karkulka - vlastně Karkulák. Ptáte se proč? Protože tuto dívčí roli hrál chlapec. Po návratu  jsme  všichni dostali hezké vysvědčení. Moc jsme se těšili na domov, protože na nás čekala velká pochvala. Než jsme se vydali na cestu, šli jsme na oběd. To bylo překvapení! Někteří z nás ani nepoznali školní jídelnu. Změnila se v dětskou restauraci. Obsluha byla vzorná, jídlo dobré a my už víme, jak se máme chovat  při slavnostním obědě.

V pátek 23. 1. jsme si do školy donesli kamarády. Byli moc hodní. Nevyrušovali, neběhali po   třídě, nehádali se se spolužáky, Byli to ti nejvzornější žáci. Většina z nich nepoužívala nohy a do školy se nechali donést. Svého kamaráda si donesla i naše paní učitelka. Hned na začátku vyučování jsme nové žáky navzájem představili. Uměli jsme to všichni moc hezky. Nikdo se nestyděl, mluvili jsme hlasitě a vymýšleli jsme moc hezké věty. Zajímavé je, že naši kamarádi nás neopouští ani v noci. Jsou to totiž plyšové hračky. V naší třídě jsme v pátek měli Plyšákový den.

Ve středu 21. 1. se z dětí naší třídy stali pozorní posluchači, tanečníci a výtvarní umělci. Galerie bratří Špillarů je uvítala poprvé.  Při vystoupení učitelek a žákyně ZUŠ někteří ani nedýchali. Pak se z dětí staly pohádkové bytosti. Pomocí stuhy se všichni v rychlém sledu měnili z krále na princeznu, prince, čertíka, atd. Trochu unavení žáci dostali čtvrtky a jejich úkolem bylo nakreslit barevnou rybu. Celé dvě hodiny byly skvělé. Už se těšíme na návštěvu nových výstavních prostor.

Všem dětem a jejich blízkým přeji šťastný                           a úspěšný rok 2015!

V pátek 12. 12. se žáci prvních tříd zúčastnili premiérového představení Pohádky ovčí babičky. Plzeňská Alfa se všem moc líbila. Loutky vlků i oveček byly nádherné, texty velice vtipné a loutkoherci moc šikovní. Však jim také naše žákyně předaly květiny. Všichni se moc těšíme na další povedené představení.  

11.12. Už od poloviny listopadu žáci v naší třídě připravovali výrobky, které pak prodávali na jarmarku. S výrobou ozdobných koulí jim pomáhali rodiče, kterým moc děkujeme. Všichni jsme se na tuto akci těšili. Naše výrobky byly asi moc hezké, protože jsme měli brzy vyprodáno. Větší část utržené částky naše třída věnovala na adopci zvířete v ZOO Plzeň.

9.12. Dnes jsme byli na muzikálovém představení "Kde se vzaly Vánoce". S herci jsme si zazpívali koledy a také víme, že dárky nenosí jen Ježíšek. V některých státech nadělují dárky i jiné bytosti.

5.12. nás navštívil Mikuláš, anděl a čerti. Byli na nás hodní. Jen Tonda musel slíbit, že se polepší. Z pytle, který donesl anděl, jsme dostali adventní kalendář. Pak nás čekaly různé soutěže s čertovským zaměřením.

2. 12. se na nás přišli podívat naši rodiče i prarodiče. Všichni jsme se moc snažili, četli jsme hezky hlasitě a počítali téměř bez chyb. Vůbec nikdo se nebál. Dospělí nám moc záviděli naši interaktivní tabuli.  A víte, co bylo úplně nejlepší? Na konci první hodiny začal padat první sníh! Všichni jsme se dívali z oken. To byla krása!  

20. 12. jsme se i s paní učitelkou vypravili do Domina. Paní Pavleová  jim ukázala keramickou dílnu. Vysvětlila dětem postup zpracování hlíny. Všichni pak vyráběli svícny ve tvaru ryby.  Pokud je chcete vidět, přijďte se 11. 12. podívat na jarmark do naší školy.

11.11. Ve třídě jsme měli Mgr. Evu Sladkou, Která nám říkala, jak se k sobě máme chovat.

16.10. Máme zajímavý den. Knihu Slůně Olli nám přišla číst paní fotografka Milada Mlezivová. Pracuje v redakci Domažlického deníku. Už víme, jak vznikají noviny. Protože jsme byli pozorní, vyfotografovala nás a v Domažlickém deníku bude naše foto uveřejněno v úterý 21.10. Moc se těšíme.

15. 10. vyučoval žáky I. B myslivec Luboš Kuboň. Nevěříte? Je to pravda. Přišel dětem přečíst pohádku, jejíž hlavní postavou je Robátko. A to je přece hajný. Všichni pozorně poslouchali nejen čtení, ale hlavně vyprávění o myslivcích a životě zvířat. Moc panu zástupci ředitele naší školy děkujeme. Třída I. B je zapojena do projektu Celé Česko čte dětem. Číst nám přijdou ještě další pozvaní hosté.

14.10. Dnes jsme byli na muzikálu O Sněhurce. Dokázali jsme, že jsme opravdoví školáci, protože jsme se vzorně chovali.

8.10. Dnes někteří z nás hráli na saxofon. Docela nám to šlo. Ve škole nám pan Hrabě povídal o hudebních nástrojích a písničkách. Nejzajímavější byl ten, který nemá jméno. Umí hrát zpívat i mluvit.  

 

10.9.

Téměř 2 týdny jsme žáky I. B. Už víme, jak se ve škole správně chovat. Všichni si umíme připravit věci na vyučování, nevykřikujeme při vyučování a mluvíme hezky nahlas. A hlavně - nikdo u nás nepláče a není smutný. A to je fajn. A také už jsme byli v tělocvičně. Moc se nám tam líbilo.

 

23.9. Jsou z nás opravdoví školáci.

Hurá!! Umíme číst naše první písmenko. Patří k mamince, protože se jmenuje "m". A všichni víme, že není jen jedno, ale jsou 4. Malé a velké - tiskací a psací. Také pracujeme s řadou od 1 do 5.

Ve třídě jsme všichni kamarádi, kteří se navzájem respektují a pomáhají si, neubližují si, neposmívají se - no zkrátka všichni se snažíme, aby nám tu spolu bylo fajn.

 

Dnes na našich židličkách seděli naši rodiče. Paní učitelka nás chválila a rodičům říkala organizační informace. Prý půjdeme i pojedeme na divadelní vystoupení. Všichni slyšeli, že jsme moc hodní a šikovní. No prostě jsme fajn děti. Tak to má být.